Jak wybrać najlepszą odżywkę na masę?

Jak wybrać najlepszą odżywkę na masę?

Odżywki na masę oferuje wiele firm zajmujących się ich produkcją. Jest ich tak dużo, że początkujące osoby mają często problem z wybraniem jednej z nich. Pojawiają się pytania czy wybrać znanego producenta i drogą odżywkę, czy jednak spróbować czegoś mniej popularnego i zarazem tańszego? Postawić na ilość czy na jakość suplementu? A co ze smakiem, czy on też ma znaczenie? Odpowiedzi na te pytania można szukać w wielu źródłach. My podpowiadamy, na co należy zwrócić szczególną uwagę w przypadku zakupu gainera. 

Skład to podstawa
Odżywki na masę powinny mieć jasno określony skład. Zazwyczaj znajduje się w nich duża przewaga węglowodanów i reszta białek. Dodawane są do nich również inne substancje sprzyjające rozwojowi masy mięśniowej. Gainery mogą również zawierać taką samą ilość węglowodanów i białek, wówczas są to odżywki typu BULK. Uważane są za najlepsze na rynku, ponieważ zarówno dostarczają energii, jak i materiału budulcowego dla mięśni. Nie dla wszystkich jednak będą dobre. Wszystko zależy od tego jakie mamy zapotrzebowanie na energię w ciągu dnia i jak intensywne są nasze treningi. Dla osób ćwiczących nawet dwa razy dziennie, codziennie, które skupione są na zawodowym uprawianiu sportu, poleca się jednak większe ilości węglowodanów w odżywce. Zdążą bowiem je przepalić i nie dopuszczą do odkładania się tłuszczu przy zbyt dużym skumulowaniu cukrów. 
Skład odżywki powinien zawierać tylko wysokiej jakości substancje, bez konserwantów czy ulepszaczy. Pożądane są tylko naturalne aromaty i szybko wchłanialne substancje, które organizm odpowiednio przyswoi i wykorzysta. Odżywka nie powinna wywoływać kłopotów trawiennych ani innych niepożądanych odczuć. Dlatego też czasami trzeba wypróbować kilka z nich, bo nigdy nie wiadomo jak zareaguje akurat Twój organizmu. 

Wysoka cena gwarantem jakości?
Nie zawsze wysoka cena odżywki idzie w parze z jakością. Często renomowane marki mogą sobie pozwolić na windowanie cen, ponieważ ich produkty są i tak popularne i wiedzą, że się sprzedadzą. Nie oznacza to jednak, że są skuteczne albo nie tak skuteczne jak inne, tańsze. To dlatego trzeba patrzeć na skład, a nie firmę. Przy porównaniu składów różnych produktów szybko się zorientujemy, czy są warte swojej ceny i wybierzemy tę najbardziej konkurencyjną. Na początek najlepiej też kupić mniejsze opakowanie, które szybko zużyjemy i będziemy mogli ocenić, czy odżywka jest dla nas skuteczna. Tak też zaoszczędzimy pieniądze, jeśli akurat dany gainer nam nie będzie odpowiadał. 

A smak, czy jest ważny?
Dla jednych smak odżywki ma ogromne znaczenie, dla innych jest mało ważny. Na szczęście wiele z nich występuje w różnych smakach, więc można wybrać smak, który najbardziej trafi w nasz gust. Czasami smaki są naprawdę wymyślne. Można kupić odżywki na masę o smakach owocowych, czekoladowych, waniliowych i innych. Tym samym shake z niego sporządzony jest nie tylko odpowiednim zamiennikiem posiłku, ale też smacznym napojem, który spożywany jest z przyjemnością. Możesz potraktować go jako smaczny deser, dzięki któremu zyskasz energię i pomożesz mięśniom szybko i zdrowo rosnąć. 

Komentarze (0)
Dodaj Swój komentarz
Twoja ocena ogólna: