Gainery - co to takiego ?

Gainery - co to takiego ?

Odżywki na masę, czyli gainery często znajdują się na półkach osób aktywnych fizycznie, które chcą zbudować odpowiednią masę mięśniową. Rozwój mięśni nie jest wcale taki łatwy. Wszystko zależy od typu organizmu. Jedni potrzebują kilku tygodni na siłowni, by widzieć efekty, inni stosują specjalne diety, dopasowane treningi oraz suplementację. W jednym i drugim przypadku dobrze dobrany gainer pomoże w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Uzupełni zapotrzebowanie kaloryczne, doda energii i wspomoże mięśnie w rozwoju. 

Jakie zadanie ma gainer?
Gainery mają za zadanie przede wszystkim przyspieszyć rozwój masy mięśniowej. Wpływają one również na odpowiednią dietę osoby aktywnej fizycznie. Zaspokajają zapotrzebowanie kaloryczne, które kiedy chcemy przytyć i rozwinąć mięśnie jest wzmożone, więc często nie wystarczy dotychczas stosowana dieta. Odżywki na masę pozwalają ją uzupełnić, a nawet zastąpić posiłki. Sporządzony z odpowiedniej porcji gainera shake uzupełnia dietę w kalorie, które podczas budowania masy są bardzo ważne. Gainery składają się z węglowodanów, a także białek. Polecane są dla wszystkich osób, które nie są w stanie przygotować 5-6 regularnych posiłków w ciągu dnia. Dzięki odżywce na masę mogą w prosty sposób przyrządzić wartościowy posiłek, który wspomoże organizm w fazie wzrostu. 

Gainer a białko
Powszechnie wiadomo, że dla zbudowania odpowiedniej masy mięśniowej najważniejsze jest białko. Stąd często pojawiają się wątpliwości czy stosować odżywkę na masę czy po prostu odżywkę białkową, która posiada w składzie różne rodzaje białka. Odżywka na masę ma jednak taką przewagę nad czystym białkiem, że uzupełnia zapasy energetyczne. Mięśnie potrzebują do odpowiedniej pracy i wzrostu dużej ilości energii. Muszą więc zostać zaopatrzone w węglowodany, bez których nie będą się rozwijać. Nie dojdzie do wzrostu mięśni, jeśli nie zaspokoimy ich zapotrzebowania energetycznego. To dlatego odżywki na masę składają się przede wszystkim z węglowodanów i z około 20% białka. Gainery dbają o to, by mięśnie miały stały dopływ energii, a przy okazji białko w nich zawarte wspomaga ich budowę. Badania potwierdzają, że zarówno bez węglowodanów, jak i bez białek mięśnie nie będą rosnąć. Jednak węglowodanów powinno być w diecie więcej, by miały do tego predyspozycje. 

Odchudzanie a gainery
Gainery na pewno nie sprzyjają odchudzaniu, ponieważ dostarczają do organizmu spore ilości kalorii. Jednak istnieją takie produkty, w których składzie jest jednak więcej białka. Znajdziesz je na pewno w naszym rankingu odżywek na masę. Kiedy chcesz zbudować odpowiednią masę mięśniową, ale też masz skłonności do odkładania tłuszczu, nie wybieraj gainera o wysokiej zawartości węglowodanów. Dopasuj do siebie taką odżywkę, w której jest więcej białka, ale też znajdują się w niej cukry. Tym sposobem zmobilizujesz mięśnie do wzrostu, jednak nie przytyjesz. Najważniejsze to wybrać dla siebie odpowiednią drogę do zrealizowania celu. Czasami trzeba po prostu wypróbować kilka suplementów, o zróżnicowanym składzie i obserwować swój organizm. W miarę tych obserwacji uda Ci się znaleźć najlepszy preparat, który pomoże zbudować idealną rzeźbę.

Komentarze (0)
Dodaj Swój komentarz
Twoja ocena ogólna: